Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Hic Sunt Dracones - Petr Procházka
Hledat
Navigace: Hic Sunt Dracones > III - Úroboros

Úroboros

Příběh,  kterým se dobrodružství lidských a dračích hrdinů i celá trilogie „Hic sunt dracones“ uzavírá, se odehrává po 12 letech od konce předchozího příběhu. Spojuje řadu motivů z předchozích dobrodružství a zasazuje je do rámce dávné dračí mytologie – legendy o počátku a konci světa.

Jakub je úspěšným hospodářem a moudře panuje rozrůstajícímu se panství, šikovně využívá jeho výhodnou polohu na mořských i suchozemských cestách. Čím víc se ale dostává do soukolí vlády a moci, tím méně má času na svou ženu a děti a postupně se jim odcizuje. V den oslavy 13. narozenin neposedných, vzpurných a věčně odmlouvajících dvojčat je dokonce korunován na krále Poledního království. Soupeř při volbě,  sebevědomý kníže Ichtyl, se však s jeho vítězstvím smířit nehodlá a začíná proti němu špinavě intrikovat.

Ačkoli dračí ostrov se již v průběhu předchozího dílu potopil a draci se ponořili do staletého spánku, i v posledním pokračování trilogie sehrají klíčovou roli. Nejenom oni: i svérázné sudičky, které stály u kolébky Jakubových dvojčat, se ve snaze pojistit svět proti nevyhnutelnému, zpronevěří zákazu zasahovat do jeho chodu a maličko události popostrčí… a díky jejich nedočkavosti a touze Jakubových dětí mít vlastního draka se z Drakonie ztratí křišťálové vejce, do nějž byla začarována duše nešťastné a po moci toužící saně Agamy...

Její sestra Opuncie se snaží vejce vypátrat; náhoda, osud i působení sil mocnějších než draci a lidé však nakonec tragicky zasáhnou dračího císaře Salamandra, který jako jediný zná tajemství stvoření a tuší hrozbu, která se za zmizením vejce skrývá.

Zatímco dračí i lidští hrdinové krok za krokem zjišťují, jakému nebezpečí čelí, stává se Jakub psancem a Karolína, aby zachránila zlou mocí ohrožené děti, sama se vystaví smrtelnému nebezpečí. A Jakub stojí před zásadní volbou – má se snažit znovu dobývat ztracenou moc či zahodit všechno bohatství a slávu a vyměnit je a možná i vlastní život za životy a štěstí svých dětí a královny Karolíny?

Ústředním tématem „Úrobora“ je nejenom konflikt mezi rodiči a dětmi, ale i znovu objevování toho, co je v životě opravdu důležité, a poznání ceny, kterou může být za ztracené štěstí nutné zaplatit.

 

 
© www.hicsuntdracones.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma